Путін хоче змінити демографічний устрій Криму - Чийгоз

Новини України та світу
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 17:10
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 17:10

При ухваленні законопроектів, українській владі слід пам'ятати, що в Криму проживає чимало росіян. Про це сказав народний депутат України, голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України Ахтем Чийгоз під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У Криму до мільйона переселенці з Росії. Ми не повинні повторювати помилки радянського часу, коли замість кримськотатарського народу туди були переселені багато інших регіонів Росії, і зараз треба на це звернути особливу увагу, - зазначив народний депутат.

Він наголосив, що російська влада намагається змінити демографічну ситуацію на півострові у штучний спосіб, переселяючи росіян у Криму. 

Я їх вважаю учасниками злочинів, які творить там Путін і РФ. Вони приїхали, наприклад, ще десь п'ять років тому, а потім у них народжується дитина і вони кажуть: “А в чому провина дитини, яка народилася в Криму?”. Це такий політичний приклад, як змінити штучно демографічний устрій у Криму. Тому нам потрібно буде не боятися ухвалювати деякі рішення. Мабуть, вони будуть непопулярні, але треба буде ухвалювати, - сказав Чийгоз.