«Путін намагається тримати дуло пістолета біля скроні України, залякувати Україну, щоб змусити нас змінити наші погляди», - Джонсон

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Лютого 2022, 09:18
Фото: ОПУ
Ліна Тимошина
02 Лютого 2022, 09:18

Загроза з боку Росії стосується не тільки України, оскільки РФ намагається встановити нові зони впливу в Європі. Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві 1 лютого, повідомляє Інтерфакс.

Це чітка і безсумнівна загроза. Ми бачимо скупчення великої кількості військ, підготовку всіх видів операцій, які відповідають військовій кампанії. Причина, з якої ми вважаємо, що це так важливо для Сполученого Королівства відігравати ту роль, яку ми граємо, намагаючись об'єднати Захід – це те, що йдеться про Україну, і це справді дуже важливо для нас. Але йдеться також і про дещо більше, йдеться про цілу європейську архітектуру безпеки. Ми не сумніваємося в тому, чого саме президент Путін хоче досягти. Я думаю, він намагається тримати дуло пістолета біля скроні України, залякувати Україну, щоб змусити нас змінити наші погляди, - сказав Джонсон.


Він додав, що був молодим, коли впала Берлінська стіна. І кожна країна могла обрати свою незалежну суверенну долю.

Це було фантастично. Тепер президент Путін, Росія намагається підірвати цю архітектуру і перемалювати карту з безпеки Європи, встановити нові зони впливу. І це стосуватиметься не лише України. Подумайте також про Грузію, Молдову, інші країни, - зазначив Джонсон.

Як повідомляли QIRIM.News, 1 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про створення нового альянсу Україна-Польща-Велика Британія.

Як повідомляли QIRIM.News 9 грудня, Україна та Велика Британія працюватимуть над підвищенням стійкості України у протистоянні триваючій агресії Росії на сході України. Про це йдеться у спільному комюніке України та Великої Британії за результатами підготовчого засідання українсько-британського Стратегічного діалогу, оприлюдненому МЗС України.