Путін затвердив вихід Росії з Договору про відкрите небо

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Червня 2021, 16:17
Хельга Полтавка
07 Червня 2021, 16:17

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який офіційно закріплює вихід РФ з міжнародного договору, що дозволяє країнам збирати інформацію про Збройні сили один одного з метою підвищення прозорості.

Документ був опублікований на сайті правової інформації РФ сьогодні, 7 червня, після його підписання Путіним.

Минулого тижня Рада Федерації проголосувала за вихід країни з Договору про відкрите небо. Нижня палата парламенту, Держдума, схвалила цей крок ще минулого місяця.

Раніше, 22 листопада 2020 року, США офіційно вийшли з Договору про відкрите небо. Рада національної безпеки США вказала тоді, що «Росія грубо порушувала договір протягом багатьох років», зокрема, забороняла спостережні польоти над Москвою, Калінінградом, Чечнею і поблизу кордонів Абхазії та Південної Осетії. Москва порушення заперечувала і звинувачувала в них Вашингтон.

Українські дипломати зазначили, що Договір про відкрите небо залишається важливою юридично зобов'язуючою міжнародною угодою в сфері контролю над озброєнням.

Угода про відкрите небо почала діяти у 2002 році. Її підписали 34 країни, включно з РФ. Вона покликана підняти рівень міжнародної стабільності шляхом дозволу країнам-підписантам здійснювати розвідувальні польоти над своїми територіями.

Як повідомляли «Кримські новини», МЗС України відреагувало на рішення Росії вийти з Договору про відкрите небо.