«Питання посилення репресій в Криму буде озвучено в ПАРЄ»: Умєров про подальші плани української делегації

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 17:49
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 17:49

Народний депутат України, заступник керівника постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Рустем  Умєров розповів Qirim news чому питання російських репресій в окупованому Криму не було внесено до сесійного залу ПАРЄ.

За його словами, за процедурою, щоб питання винесли в сесійну залу, запит має ухвалити Бюро ПАРЄ.  

До його складу входять Голова ПАРЄ, його заступники, голови політичних груп та основних комісій. Саме вони на засіданнях Бюро формують порядок денний сесії ПАРЄ.

«На жаль, у п’ятницю під час обговорень у Бюро ПАРЄ, питання системних переслідувань кримських татар не знайшло належної підтримки.  Для розуміння, міжнародні організації завжди працюють «в довгу» — щоб документ потрапив до зали, потрібно щонайменше декілька місяців роботи над ним. Інколи наші колеги з ПАРЄ навіть роками працюють над своїми документами», - пояснив він.

 При цьому Умєров нагадав, що коли на початку вересня Росія почала масові переслідування та затримання кримських татар у тимчасово окупованому Криму, українська делегація в ПАРЄ одразу ж подала запит на дебати по цьому питання.

Він запевнив, що Україна і надалі не буде залишатися осторонь грубих порушень прав людини в Криму та буде використовувати будь-яку можливість, щоб підіймати в міжнародних інституціях питання репресій проти корінних народів України у Криму.

«І впродовж цього тижня на всіх зустрічах політичних груп (їх у ПАРЄ — 5), у комітетах (9 комітетів) та у комунікації кожною державою-членом (45 країн — не рахуючи країну-агресора) ми знову озвучуватимемо питання посилення репресій в Криму», - сказав він.

Нардеп зазначив, що Київ буде боротися за звільнення всіх українських політв’язнів, число яких на сьогодні складає понад 450 осіб, що незаконно утримуються Росією в окупованому Криму та непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

«Українська делегація також наголошує на необхідності невизнання результатів виборів до Державної Думи Росії на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя та із залученням мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей, яким примусово роздали російські паспорти. Ці вибори мають нелегітимний характер та порушують норми міжнародного гуманітарного права та законодавство України. Члени російського парламенту, обрані у такий спосіб, не мають права входити до делегації РФ у ПАРЄ», - підсумував він.

Сьогодні стало відомо, що Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відхилило запит України на проведення дебатів про політичні переслідування корінних народів у Криму з боку Росії.

Раніше керівник постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева розповіла, що звіт генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич щодо нещодавніх репресій в окупованому Криму буде презентований скоріше за все в січні 2022 року.