«QirimGayesi» відреагувало на нібито адміністрування групою Джеппаровим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 14:27
Абдурешіт Джеппаров. Фото: «Суспільне»
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 14:27

Кримського правозахисника Абдурешіта Джеппарова судитимуть за адміністрування групи “QirimGayesi”, який діє у Facebook.

У групі заявили, що до підготовки та розміщення матеріалів на цій сторінці Джеппаров жодного стосунку не має.

«Кримські силовики пішли шляхом логіки, згідно з якою Джеппаров стояв біля джерела громадського об'єднання, значить він відповідає і за схожий за назвою інформаційний майданчик. У тому, що вони помиляються, можна переконатися перевіривши дати оновлення сторінки в соціальній мережі Facebook. У періоди, коли Абдурешіт Джеппаров перебував під адміністративним арештом на сторінці виходили новини як про його переслідування, так і пов'язані з іншими порушеннями прав людини на території Криму», - повідомили у групі.

“QirimGayesi” зазначає, судити Джеппарова за нібито адміністрування групи, це просто форма тиску на групу і поставити її перед вибором - замовкнути про всі численні порушення прав людини та воєнні злочини або пожертвувати свободою шанованої в суспільстві людини та натхненника цієї ініціативи, який сьогодні виявився фактично заручником російських силовиків.

Зазначимо російські окупанти в Криму порушили проти ветерана кримськотатарського національного руху та правозахисника Абдурешита Джеппарова дві нові справи про адміністративні правопорушення за статтями про дискредитацію російської армії та зловживання свободою інформації.

Нагадаємо, російські окупанти в Криму порушили проти ветерана кримськотатарського національного руху та правозахисника Абдурешита Джеппарова дві нові справи про адміністративні правопорушення за статтями про дискредитацію російської армії та зловживання свободою інформації.

Як повідомляли QIRIM.News, 2 травня, окупаційний Верховний суд Криму ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення про арешт Джеппарова — без зміни. Окупанти його звинуватили у непокорі вимогам співробітників «поліції» та заарештували на 12 діб.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. Як повідомляли QIRIM.News, дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі "Кримській солідарності" сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засуджує насильницьке викрадення представника корінного кримськотатарського народу Абдурешита Джеппарова та вимагає негайно звільнити громадянина України. Президент Володимир Зеленський назвав затримання Абдурешита Джеппарова ще одним прикладом російських репресій проти корінного народу Криму.