Рада підтримала законопроєкт «Про корінні народи України»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 17:24
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 17:24

Верховна Рада сьогодні, 1 липня, ухвалила законопрєкт «Про корінні народи України», ініційований президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомляють «Кримські новини», документ встановлює, що в Україні є три корінні народи — кримські татари, караїми та кримчаки.

На позачерговому засіданні парламенту за законопроєкт №5506 проголосували 325 народних депутатів.

Закон про корінні народи закріплює, що корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки, — йдеться у законі.

У документі дається визначення поняттю «корінний народ України», згідно з яким — це автохтонне етнічне співтовариство, яке сформувалося на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлення себе корінним народом України, становить етнічну меншину в складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Згідно з цим визначенням, законом встановлюється, що корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки.

Серед основоположних прав корінних народів України законом гарантуються культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

Також цим законом корінним народам України визначено гарантії правового захисту від будь-яких дій, спрямованих на:

  • позбавлення ознак етнічної приналежності й цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей;
  • виселення або примусове переміщення з місць компактного проживання в будь-якій формі;
  • примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі;
  • заохочення або розпалювання расової, етнічної або релігійної ненависті, спрямованої проти них.

Народний депутат Рустем Умєров подякував колегам, які працювали над цим законом.

Уперше ми зможемо говорити не просто про порушення окупаційною владою Криму прав людини, а про дискримінацію корінних народів України, — зазначив Умєров.

🇺🇦 Історичний день! Закон про корінні народи — ✅ Уперше корінні народи України — кримські татари, кримчаки та караїми...

Posted by Рустем Умєров / Rustem Umerov on Thursday, July 1, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», народний депутат Рустем Умєров заявив, що ухвалення Верховною Радою ініційованого президентом законопроекту №5506 про корінні народи України стане важливим кроком до деокупації і реінтеграції Криму.

16 червня Комітет Верховної Ради з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт «Про корінні народи».

Нагадаємо, 18 травня 2021 року Меджліс кримськотатарського народу у своєму зверненні до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу закликав Володимира Зеленського як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина до законодавчого забезпечення відновлення колективних прав кримськотатарського народу.