Радник голови Офісу президента України назвав терміни деокупації Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Лютого 2023, 09:07
Ліна Тимошина
01 Лютого 2023, 09:07

Час для «мирного повернення Криму вже минув», наразі «не існує жодних варіантів політичного врегулювання будь-яких питань із Росією».

Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю Крим.Реалії.

Давайте відверто говорити, що 8 років ми про Крим говорили просто заради того, щоб говорити. Про політико-дипломатичне врегулювання, розуміючи, що це неможливо. Ну, тобто ми просто вдавали, я маю на увазі, не ми з вами, а загалом і не тільки Україна, і світ загалом вдавав, що є якась можливість політико-дипломатичного врегулювання. Але я тоді поверну вас у Придністров'я – врегульовано? За формулою п'ять плюс два. Чи, наприклад, Абхазія – врегульовано? Ні! Росія ніколи нічого не врегульовує, поки не отримає, скажімо так, у силовому вигляді розуміння того, що треба з цими країнами про щось домовлятися, – сказав Подоляк.

Водночас, на думку Подоляка, Росія не має ресурсу утримати Крим, а сил воювати залишилося до весни 2023-го року.

Шість місяців, п'ять чи сім місяців – ми будемо в Криму. Ми десять місяців тому бачили набагато гіршу ситуацію, і я думаю, що взагалі ніхто не думав, що ми з вами через 10 місяців зможемо цілком серйозно говорити про те, що війна точно дозволить нам звільнити Крим, правильно? Адже ми про це не говорили, – заявив Подоляк.

За його словами, ніхто не вірив у те, що у 2022 чи вже у 2023 ми зможемо справді, серйозно говорити про те, що Крим буде деокупованим. Усі думали, що це буде історія 20-30-50 років.

Подоляк зазначив, що такі терміни деокупації Криму «можливо, занадто оптимістичні, але це оптимізм, математично вивірений».

Як повідомляли QIRIM.News, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов у інтерв’ю Washington Post заявив, що Україна має зробити все можливе, що Крим був деокупований до літа.