Радєв, який назвав Крим «російським», переміг на виборах. Опозиція заявила про порушення

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Листопада 2021, 14:34
Асіф АлієвQHA
22 Листопада 2021, 14:34

Чинний президент Болгарії Румен Радєв, який минулого тижня заявив, що Крим є частиною РФ і західні санкції проти неї є неефективними, перемагає на виборах глави держави.

Як передає DW, у другому турі виборів, що відбувся в неділю, 21 листопада, Радєв отримав близько 68% голосів виборців.

«Болгари віддали свої голоси за зміни, розрив з корупцією, пограбуваннями та беззаконням, за вигнання мафії з влади», - заявив Радєв увечері 21 листопада.

За його словами, Болгарія виходить із глухого кута. У центрі його політики, зазначає DW, залишається боротьба з корупцією у найбіднішій країні Європейського Союзу.

Опонент Радєва Анастас Герджіков, якого підтримувала консервативна партія ГЄРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії») експрем'єр Бойка Борисова, набрав 32% голосів та визнав свою поразку. Водночас він заявив, що «весь державний апарат» підтримав Радєва.

2 листопада голова підконтрольного Кремлю голови болгарської громади півострова Іван Абажер заявив, що надіслав запрошення президенту Радеву відвідати окупований Крим.

Нагадаємо, в Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики. Румен також заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви і виступив за відміну антиросійських санкцій.

Раніше народний депутат Рустем Умеров назвавнеприпустимою заяву Радєва. Він зазначив, що слова президента Болгарії розходяться з офіційною позицією Софії, яка підтримує територіальну цілісність України.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Засудили Радєва та болгари. Так болгарській експерт Огнян Мінчев обурився заявою свого президента про Крим Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.