Рахунок йде на дні та години. У фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» виявлена ​​пухлина

Новини
Асіф АлієвQHA
27 Січня 2020, 15:06
Фото: Кримська солідарність
Асіф АлієвQHA
27 Січня 2020, 15:06

У фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» з так званої «другої бахчисарайської групи» Сервера Зекірьяєва, який перебуває в ростовському СІЗО, лікарі виявили пухлину.

Про це заявив в'язень Кремля на сьогоднішньому судовому засіданні Південного окружного військового суду РФ у Ростові-на-Дону, повідомляє «Кримська солідарність».

За словами Зекірьяєва, в медсанчастині СІЗО не роблять жодних заходів для надання йому медичної допомоги.

Лікар в СІЗО не зміг визначити, доброякісна чи злоякісна пухлина у політв'язня, у зв'язку з чим підсудний попросив суд винести щодо нього окрему постанову.

Адвокат Олексій Ладин в суді повідомив, що ситуація із здоров'ям його підзахисного є критичною, а рахунок може "йти на години та дні".

Тому я клопочу про винесення окремої постанови на адресу медсанчастини СІЗО для реалізації прав мого підзахисного для надання медичної допомоги, - заявив він.

⚡️«У СЕРВЕРА ЗЕКИРЬЯЕВА СИТУАЦИЯ МОЖЕТ БЫТЬ КРИТИЧНОЙ. МОЖЕТ БЫТЬ СЧЕТ ИДЕТ НА ЧАСЫ И ДНИ», - адвокат Алексей ЛадинНа...

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 27 січня 2020 р.

Відзначимо, що окрема постанова — це спеціальна постанова суду, в якому звертається увага державних органів, громадських організацій і посадових осіб на порушення закону.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що адміністрація пенітенціарної установи Росії у Ростові-на-Дону систематично порушує праванезаконно засуджених кримських татар з «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Тимура Ібрагімова і Сервера Зекірьяєва.

Шістьох фігурантів «бахчисарайської справи» Сулеймана (Марлена) Асанова, Сейрана Салієва, Тимура Ібрагімова, Мемета Бєлялова, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова затримали 11 жовтня 2017 року, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова — під час обшуків 21 травня 2018 року. Згідно з російським слідством, Тимур Ібрагімов і Мемет Бєлялов нібито є «організаторами діяльності терористичного угруповання».

Назва «бахчисарайська група» походить від того, що затримані кримські татари є вихідцями з Бахчисарая та навколишніх до міста сіл та поселень. Усім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».