"Реакція була у всіх очікувана", - дружина політв'язня Азіза Ахтемова про прокурорський термін для братів Ахтемових та Нарімана Джеляла

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Серпня 2022, 17:59
Асіф АлієвQHA
17 Серпня 2022, 17:59

Реакція на термін, який запитав прокурор, для братів Азіза та Асана Ахтемових, а також для Нарімана Джеляла була у всіх очікувана.

Як розповіла QIRIM.News Аділе Ахтемова - дружина Азіза Ахтемова, ніхто з фігурантів справи не розраховував, що держзвинувач заявить про необхідність звільнити всіх політично ув'язнених.

"Я як дружина готувалась до цього. Розуміла що такого не уникнути. Однак коли прокурор почав зачитувати потрібні їм терміни, було складно", - розповіла вона.

При цьому Ахтемова зазначила, що прокурор більше посилався на свідчення, отримані під час слідчих дій, які, як відомо, були дані під психологічним та фізичним тиском, про що їм було заявлено, у тому числі і в ході судового слідства.

"Він мало згадував про свідків, які приходили на судові засідання. Дуже багато було розбіжностей, сперечання у його словах", - повідомила дружина в'язня Кремля.

Аділа Ахтемова зазначила, що 24 серпня відбудуться дебати захисту. Там адвокати та громадські захисники докладно висловлюватимуть незгоду та оцінку висунутим звинуваченням.

"Правда малоймовірна, що ці дебати на щось сильно вплинуть", - сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні, 17 серпня під час судового засідання "державний обвинувач прокурор" Лобов виступив у дебатах. Наприкінці прокурор запросив кожному 15 років їх 3 року у в'язниці, інші відбування у виправних колоніях суворого режиму, шраф у вигляді 600 тис. грн . та 1 рік після виходу нагляд у правоохоронних органах.