«Реакцією Росії на «Кримську платформу» ми задоволені» — Кулеба

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Серпня 2021, 16:16
Ірина Требунських
26 Серпня 2021, 16:16

«Кримська платформа» не тільки викликала безпрецедентну реакцію у світових ЗМІ, у світових політичних колах, а і в Росії — і це прямо протилежні реакції. На цьому акцентував увагу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу сьогодні, 26 серпня.

В той час, як весь світ відзначає, що Україна по суті розірвала тишу навколо Криму і винесла питання на світовий порядок денний, то Росія навпаки — захлинається у розповідях про начебто нікчемність цієї ініціативи. Такою реакцією РФ ми задоволені, — додав міністр.

Як зазначив Кулеба, «Кримська платформа» є важливим елементом зовнішньої стратегії, яку нещодавно ухвалили. Він пояснив, що саміт є не вінцем, а початком великої роботи, яка буде проходити за п’ятьма напрямками:

  • зміцнення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму;
  • застосування обмежувальних заходів (санкцій);
  • протидія порушенням прав людини;
  • гарантування безпеки і свободи судноплавства;
  • подолання економічних і екологічних наслідків окупації.

Декларацію «Кримської платформи» підписали всі країни-учасниці саміту, а також Євросоюз, всі держави-члени НАТО. Міністр підкреслив, що декларація залишається відкритою і доєднатися до неї можуть й інші країни.

«Ми нарешті змінили позицію України на міжнародній арені, змінивши позицію жертви на позицію рятівника», — сказав Кулеба.

Раніше Дмитро Кулеба повідомив, що про саміт «Кримська платформа» написали понад 300 публікацій у виданнях майже 50 країн світу.

«Кримські новини» публікували виступи представників 45 країн і міжнародних організацій, які озвучили під час саміту «Кримська платформа» у Києві.