Речник МЗС відреагував на слова посла Пристайка щодо можливості відмови України від вступу до НАТО

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Лютого 2022, 13:32
Олег Ніколенко
Ліна Тимошина
14 Лютого 2022, 13:32

Слова посла України у Великій Британії щодо можливої відмови України від вступу до НАТО, є невдалим формулюванням. Про це на онлайн брифінгу заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Сьогодні багатьох схвилювали слова посла України у Великій Британії про те, що Україна нібито готова розглянути відмову від членства в НАТО задля запобігання війні з Росією. МЗС вже надало роз'яснення, але ще раз хочу повторити, що ці слова є невдалим формулюванням. Перспектива України в НАТО закріплена в Конституції, і жодні рішення не можуть ухвалюватися всупереч основному закону, - наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, напередодні посол України у Великій Британії Вадим Пристайко припустив, що Україна за певних обставин може відмовитись від вступу в НАТО. Про це він сказав в інтерв'ю BBC Radio 5 Live, пише BBC  Україна.

На запитання ведучого, чи може Україна розглянути варіант не вступати в НАТО, Пристайко сказав, що "Ми могли б". При цьому він уточнив, що враховуючи наявну загрозу, Україна могла б бути вимушеною піти на такий крок.

Запитання, яке ставить собі 40-мільйонна країна, як ми виживемо, якщо вони (Росія - ред.) прийдуть завтра?" - заявив Пристайко, зазначивши, що Україна може залишитися беззахисною в той час, як всі її західні сусіди є членами НАТО.

Потім ведучий перепитав, чи справді посол мав на увазі, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО?

Так, ви маєте рацію. Це те, що записано в нашій Конституції. Я зараз частково йду проти головного документа, який ми маємо. Коли я кажу це, що ми гнучкі, намагаючись знайти найкращий вихід. Якщо нам доведеться пройти через певні серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити. Безперечно, - заявив Пристайко.