Репресії в Криму: «Єсипенко через побоювання за власне життя має панічні атаки» — адвокат Дінзе

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 16:01
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 16:01

У Сімферополі учора, 6 вересня, в окупаційному районному «суді» відбулося чергове судове засідання у справі заарештованого російською окупаційною владою українського журналіста Владислава Єсипенка.

Це третій розгляд по суті справи щодо Єсипенка. Він на засіданні повторно наголосив, що всі свідчення, які були надані ним під час попереднього слідства, отримані під тортурами.

Також він заявив, що його підозрювали у співпраці зі Службою зовнішньої розвідки України через нібито «збір якихось даних у Криму». Єсипенко це заперечив і заявив, що прагнув висвітлити соціально-політичну ситуацію в Криму.

Єсипенко відповів на питання сторін, після чого «суд» перейшов до допиту свідків у справі. Зокрема, допитали оперативного співробітника ФСБ, який повідомив, що «у них були дані про причетність Владислава Єсипенка до незаконного обігу боєприпасів і вибухових речовин. Надалі надійшла оперативна інформація про те, що Єсипенко везтиме боєприпаси, й співробітники ФСБ організували операцію з його затримання».

На судовому засіданні «суд» заслухав ще одного свідка — кінолога, який оглядав разом із службовим собакою автомобіль Єсипенка. У «суді» він підтвердив, що пес знайшов вибуховий пристрій у машині Єсипенка.

Російський окупаційний «суд» допустив Митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента як громадського захисника журналіста.

Владислав Єсипенко перебуває у пригніченому стані, тому що досі вважає, що його життю загрожує небезпека, бо співробітники ФСБ сказали, що якщо він (Єсипенко, — прим. ред.) не залишатиметься на тій позиції, коли з нього вибивали показання тортурами, то матиме великі неприємності та великий строк ув'язнення, — повідомив адвокат Дмитро Дінзе.

Єсипенко сприймає ці погрози реально, він боїться за своє здоров'я, додав захисник. Адвокат повідомив, що в українського незаконно затриманого окупаційною владою журналіста трапляються панічні напади. Через тортури в Єсипенка спостерігаються часткові провали в пам'яті.

Захисник Владислава Єсипенка Дмитро Дінзе в ексклюзивному коментарі після судового засідання розповів про підсумки судового засідання у справі щодо Владислава Єсипенка. (Відео «Кримської солідарності» спеціально для Крим.Реалії).

Наступне засідання відбудеться 13 вересня.

Нагадаємо, 10 березня 2021 року в окупованому Криму затримали уродженця Кривого Рогу Владислава Єсипенка. На півострові він виконував редакційне завдання видання «Крим.Реалії». Напередодні затримання він фільмував покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі.

ФСБ заявила, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України, і в його машині «знайшли вибуховий пристрій».

«Київський райсуд» Сімферополя взяв під варту Єсипенка 11 травня 2021 року за підозрою у ч. 1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї, її основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а також незаконне виготовлення боєприпасів). Пізніше було порушено ще одну кримінальну справу за ст. 222.1 ч. 1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення чи перенесення вибухових речовин або вибухових пристроїв).

Як повідомляли «Кримські новини», Катерина Єсипенко — дружина журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка, затриманого співробітниками ФСБ Росії в Криму, у своєму відеозверненні нагадує, що тортури, побиття та абсурдні звинувачення на адресу проукраїнських активістів і українських журналістів — черговий сценарій окупаційної влади Криму. Весь цивілізований світ здригнувся від безглуздості звинувачень, висунутих проти її чоловіка.