«Репресивна машина Кремля продовжує політику залякування кримських татар», - Лубінець

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 17:02
Дмитро Лубінець, Фото: Media Center Ukraine — Ukrinform
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 17:02

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до міжнародної спільноти застосувати всі можливі важелі впливу на країну-агресорку, щоб припинити репресії стосовно корінного населення Криму.

Про це Лубінець написав на сторінці у Фейсбук.

Він наголосив, що у тимчасово окупованому Криму тривають масові незаконні затримання та залякування представників корінного народу – кримських татар.

Зокрема, напередодні підконтрольний рф Київський районний суд Сімферополя заарештував Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Лемана Зекірьяєва та Халіла Мамбетова до 24 березня 2023 року. Російська влада підозрює їх в «тероризмі» та «зв’язках з Україною».

На додаток, наголосив Омбудсмен, російські силовики затримали 34-х активістів, які прийшли до суду, щоб підтримати своїх земляків. Серед них - люди літнього віку та одна особа з інвалідністю – Руслан Бєлялов.

У такий спосіб репресивна машина Кремля продовжує політику залякування кримських татар, порушує презумпцію невинуватості, права на свободу та особисту недоторканність, - заявив Лубінець.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали понад три десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.

Як писали QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) у зв’язку з незаконними обшуками та затриманнями представників корінного кримськотатарського народу.

Як повідомляли QIRIM.News, 26 січня окупаційний суд Сімферополя виніс рішення щодо затриманого 25 січня Казима Аблялімова та присудив йому 10 діб адміністративного арешту. Під час затримання він дізнався про смерть свого батька, і через таке рішення він не зміг провести його в останню путь.