Резніков: російські війська активно маневрують біля українських кордонів, зокрема, у тимчасово окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 16:56
Олексій Резніков. Фото Укрінформ
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 16:56

Україна спостерігає за російськими підрозділами, які нині нараховують 127 тисяч осіб наземного компонента, з морською та авіаційною компонентою — 147 тисяч осіб. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу.

Він зазначив, що Україна не бачить відведення чи зменшення кількості російських армійців. При цьому українські військові готові до будь-яких сценаріїв.

Ми в жодному разі не применшуємо загрозу. Її рівень реально високий, - наголосив Резніков.

Але, за словами міністра, Україна здійснює прогнозування усіх сценаріїв, обираючи свою тактику поведінки.

Серед інших, ми розглядали сценарій, що РФ спробує буквально оточити Україну військами – від Бреста до Таганрога по суходолу, на двох морях та в тимчасово окупованому Криму - і позначити активність на тимчасово окупованій частині Молдови, у Придністров’ї, - розповів Резніков.

Міністр зазначив, що мета дій Росії – розхитати Україну зсередини та змусити до капітуляції, щоб держава змінила політичний курс і відмовилися від європейської та євроатлантичної перспективи. І, зрештою, втратила незалежність.

Резніков розповів також про маневри РФ в окупованому Криму, Чорному та Азовському морях.

Зараз російські війська активно маневрують біля українських кордонів, зокрема у тимчасово в окупованому Криму. Рухаються кораблі в Чорному та Азовському морях. Була спроба заблокувати навіть весь Азов, а також доступ до наших портів на Одещині. Але це їм не вдалося. Зараз під приводом участі у навчаннях до Азовського моря увійшли три великі десантні кораблі та п'ять бойових кораблів та катерів інших класів, у тому числі, один ракетний катер, - повідомив міністр оборони.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними голови Меджлісу Рефата Чубарова, в окупованому Криму в бік адмінмежі з Херсонською областю прямують колони російської військової техніки, серед них реактивні системи залпового вогню.

Як повідомляли QIRIM.News, у Раді національної безпеки та оборони підтвердили, що не планують жодних військових дій проти українців, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях.