Резніков: Росія не відводить війська, на кордонах близько 149 тисяч російський військових

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 12:29
Олексій Резніков. Фото Укрінформ
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 12:29

Заяви Російської Федерації про відведення військ Міноборони України не підтверджує. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду у парламенті. За його словами, це не відведення, а переміщення сил та засобів.

Наразі ми спостерігаємо за підрозділами російських військ, які нараховують близько 129 тисяч наземного компонента. І разом із морською та авіаційною компонентною їхня кількість складає близько 149 тисяч, - заявив міністр оборони.

Резніков додав, що найближчими днями буде залучено ще кілька тисяч російських армійців. Оскільки військові навчання РФ тривають. Так само очікується, що до Чорного моря зайдуть ще три кораблі.

Очільник оборонного відомства наголосив, що зараз можуть озвучуватись різні дати та сценарії певних подій. Але всі ці сценарії Україна прорахувала і до них готова.

Ми у жодному разі не применшуємо загрозу. Але ймовірність масштабної ескалації оцінюємо як невисоку по відношенню до вторгнення в Україну в цілому. Наші зусилля сконцентровані на тому, щоб максимально підвищити готовність, - сказав Резніков.

Як повідомляли QIRIM.News, 15 лютого постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час термінової зустрічі держав-учасниць ОБСЄ для обговорення посилення військ РФ біля кордону з Україною заявив, що Російська Федерація зосередила уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму близько 147 тис. військовослужбовців.

Як писали QIRIM.News, 15 лютого Міноборони РФ заявило, що російські війська після закінчення заходів бойової підготовки повернуться до пунктів постійної дислокації.

Однак, як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн брифінгу заявив, що Україна повірить у відведення російських військ лише тоді, коли це побачить.