РФ має намір збільшити кількість військових на білорусько-українському кордоні до понад 30 тисяч, - постпред США при ООН

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 09:16
U.S. Ambassador to the United Nations, Linda Thomas-Greenfield speaks to reporters during a news conference, Monday, March 1, 2021, at United Nations headquarters. (AP Photo/Mary Altaffer)
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 09:16

Росія має намір розширити свою присутність на кордоні Республіки Білорусь з Україною до понад 30 тисяч військових. Про це заявила Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку, повідомляє Інтерфакс.

Ми побачили докази, що Росія має намір розширити свою присутність до більше ніж 30 тисяч військових біля білорусько-українського кордону, менше ніж дві години на північ від Києва, до початку лютого, - сказала Томас-Грінфілд.

Вона поінформувала, що Росія вже перекинула майже 5 тисяч військових до Білорусі із балістичними ракетами малої дальності, спеціальними силами, протиповітряними батареями.

За її словами, Росія накопичила понад 100 тисяч військових уздовж кордонів України.

Це бойові підрозділи та спеціальні війська, які готові робити наступальні дії на Україну, - зазначила Томас-Грінфілд.

Постійний представник США при ООН додала, що нині Росія відправляє ще більше військ та зброї.

Росія вже використала понад 2 тисячі залізничних вагонів, щоб перемістити війська та зброю з Росії до українського кордону, - заявила Томас-Грінфілд.

Як повідомляли QIRIM.News, на сьогодні поблизу кордонів України й в окупованому Криму зосереджено близько 112 тисяч російських військовослужбовців. Про це повідомив Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН.

Нагадаємо, 31 січня в Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН пройшло засідання Ради Безпеки ООН, де обговорили російську агресію та нарощування військ на кордонах України.