РФ надає перевагу ударам по цивільних об’єктах в Україні, - Міноборони Великої Британії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Листопада 2022, 11:36
Ліна Тимошина
11 Листопада 2022, 11:36

Російська федерація надає перевагу ударам по цивільних об’єктах в Україні, таким чином, намагаючись послабити моральний дух українців.

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії у Твіттер, посилаючись на дані розвідки.

З 10 жовтня росія завдала серію ударів по електроенергетичній інфраструктурі України. На сьогодні ці атаки йдуть хвилями. Останні інтенсивні удари були завдані 31 жовтня, коли вперше цілями стали об’єкти гідроелектростанцій, – повідомили в британському Міноборони.

У відомстві зазначили, що російські удари призвели до суттєвих пошкоджень енергомережі та електростанцій. А планові та аварійні відключення електроенергії стали звичним явищем у деяких регіонах України, особливо у Києві.

Відновлюваність різна, а наслідки ударів навряд чи буде відчуватися рівномірно. Погіршення стану мереж через російські удари майже напевно матиме наслідки для взаємопов’язаних систем водопостачання та опалення, що найбільше відчує цивільне населення взимку, оскільки попит зростатиме, – зазначили у відомстві.

А також наголосили, що російські удари по енергетичній інфраструктурі мають непропорційний вплив на цивільне населення в Україні, невибірково впливаючи на такі важливі функції, як охорона здоров’я та опалення.

Постійне надання пріоритету критичній національній інфраструктурі над військовими цілями рішуче свідчить про намір росії завдати удару по моральному духу цивільного населення, – резюмували у британському Міноборони.