РФ прагне поглинути частини Донбасу. ЄС розглядає нарощення підтримки України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Травня 2021, 12:37
Тетяна Нікішина
13 Травня 2021, 12:37

Європейський Союз вважає, що Росія намагається поступово поглинути частини Східної України, і розглядає способи підтримки Києва.

Про це йдеться в документі, який на цьому тижні ЄС представив державам-членам, та з яким ознайомилось агентство Bloomberg.

У документі ЄС заявляє, що такі кроки Кремля, як організація незаконних виборів і видача паспортів місцевим жителям, «спрямовані на фактичну інтеграцію непідконтрольних уряду територій України в Росію».

Згідно з повідомленням, зовнішньополітичне відомство ЄС підготує доповідь щодо цього питання.

У документі ЄС представлені варіанти, які ЄС може застосувати для підвищення стійкості України перед обличчям російської агресії. Серед них:

  • посилення підтримки в боротьбі з «гібридними загрозами, включаючи протидію кіберзагрозам і дезінформації»;
  • допомога українській програмі вакцинації від коронавірусу, «особливо вразливих груп, щоб уникнути подальшого ослаблення країни через тривалу медико-санітарну та соціально-економічну кризу»;
  • підвищення енергетичної безпеки для зниження залежності від Росії;
  • посилення заходів щодо відмови у визнанні російських паспортів, виданих жителям Криму і окремих районів Донбасу;
  • розгляд питання про дозвіл Україні брати участь у деяких проектах ЄС в області безпеки.

Згідно з документом, подальші санкції проти РФ залежатимуть від «подальшого серйозного погіршення ситуації щодо суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України».

Згідно з окремим документом, посли Євросоюзу в комітеті з економічної політики і безпеки під час обговорення цього документа висловили різні думки.

Одна група в цілому підтримала терміни і зміст варіантів, у той час як інша заявила, що в пропозиціях не приділяється достатньої уваги реформам, які Україна повинна здійснити сама, і що державам-членам варто більше подискутувати, перш ніж вивчати можливості співпраці за участю програм безпеки блоку.

Як повідомляли «Кримські новини», незалежно від того, як складатимуться найближчим часом відносини Москви та Вашингтона, Україна матиме широку підтримку в США, заявив Курт Волкер, колишній спецпредставник Держдепу з питань України.