«РФ продовжує вдаватися до безпрецедентного тиску та залякування адвокатів в окупованому Криму», - Денісова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Травня 2022, 12:20
Ліна Тимошина
27 Травня 2022, 12:20

РФ продовжує вдаватися до безпрецедентного тиску та залякування адвокатів у тимчасово окупованому Криму. Про це написала Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова у Телеграм, коментуючи затримання в окупованому Криму адвокатів Едема Семедляєва і Назіма Шейхмамбетова.

Вважаю сьогоднішні рішення так званих «судів» прикладом тиску та залякування адвокатів в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідченням політики переслідування та репресій кримських татар, - написала Денісова.

За її словами, такими діями окупанти порушують положення статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, згідно з якою кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Європейської конвенції з прав людини.

Омбудсмен додала, що напередодні так званий «Київський районний суд» Сімферополя оштрафував адвоката Едема Семедляєва на 75 тисяч рублів за чужу публікацію в соцмережах.

Як повідомляли QIRIM.News, 26 травня співробітники російського Центру з протидії екстремізму Руслан Шамбазов і Костянтин Уразов затримали у Сімферополі адвоката Едема Семедляєва.

Пізніше, як розповіла QIRIM.News адвокатка Ліля Гемеджі, на Семедляєва склали протокол і його відпустили.

Також окупанти затримали адвоката Назіма Шейхмамбетова, який захищав раніше затриманого Семедляєва