«РФ за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні», - Денісова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Січня 2022, 11:46
Ліна Тимошина
12 Січня 2022, 11:46

Наразі Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні. Про це у День українського політв’язня повідомила у Фейсбук Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

У тому числі 2 жінки (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством, - написала вона.


Омбудсмен зазначила, що серед ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники. У сім’ях українських політв’язнів Кремля залишилися без батьківської опіки та уваги 207 неповнолітніх дітей.

Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув'язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, на свободу віросповідання, - зауважила Денісова.

Уповноважений ВРУ наголосила, що захист прав наших громадян та їхнє звільнення залишається її пріоритетом і спільним завданням усіх органів влади та міжнародної спільноти задля остаточної мети - повернення на Батьківщину.

Шаную стійкість та незламність духу усіх громадян України, які сьогодні проходять тяжке випробування, перебуваючи у незаконному ув’язненні на території РФ, тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, - написала вона.


Денісова додала, що започаткований на противагу репресіям і жорстокості радянського режиму, у сучасній історії України День українського політв’язня набув нового змісту. Адже російська влада продовжує ув’язнювати українців і кримських татар, які виступають проти окупаційної влади та агресії Кремля.

Як писали QIRIM.News, близько 120 громадян України провели це Різдво за ґратами в ув’язненні РФ, повідомив 12 січня колишній бранець Кремля Роман Сущенко.