РФ зазнає величезних втрат у разі прямої агресії на Україну, оскільки українські війська нині набагато сильніші, ніж у 2014 році - посол Німеччини в Україні

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 15:59
Анка Фельдгузен
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 15:59

Російська Федерація зазнає величезних втрат у разі прямої агресії на Україну, оскільки українські війська нині набагато сильніші, ніж у 2014 році. Про це в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, повідомляє агентство.

Чи має Росія такі наміри, я теж не можу вам сказати. Але українські війська на сьогодні набагато сильніші, ніж у 2014 році. Росія зазнала би величезних втрат. Те, чого Росія завжди хоче, - це щоб ми, наші співгромадяни, українці дуже багато про них думали, витрачали енергію, час, нерви, питаючи себе, чи станеться щось", - сказала Фельдгузен.

Дипломат нагадала, що була в Україні у 2014 році та пам'ятає тодішню ситуацію. Посол наголосила, що Україна та її партнери вже думають про те, як можна уникнути нового нападу РФ на Україну.

На відміну від 2014 року, зараз це не було б сюрпризом для нас. Ми всі – і в Україні, і разом із партнерами – вже думаємо, як можна цього уникнути, тому що ніхто не хоче повномасштабної війни. Хорошим результатом була би координація між партнерами, щоб чітко сказати Росії, що буде, якщо знову буде війна", – пояснила Фельдгузен.

На запитання про те, про які наслідки для РФ може йтися у разі нападу, Фельдгузен також відзначила можливі кроки у фінансовій сфері.

Ви знаєте всі ці можливості, ми вже сім років про це говоримо. Особливо у фінансовій сфері є ще кроки, які можна зробити", - сказала посол.

Як повідомляли QIRIM.News, майбутній уряд Німеччини, який формує нова коаліція соціал-демократів, зелених та лібералів, зажадав від Росії припинити військові дії на українському Донбасі, а також повернути півострів Крим під контроль України.

Як повідомлялиQIRIM.News, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія зосередила понад 92 тисячі своїх військових біля кордонів України та готується до атаки наприкінці січня - початку лютого 2022 року.