РФ змушує кримчан робити щеплення вакцинами, які не схвалені ВООЗ

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Жовтня 2021, 14:11
Асіф АлієвQHA
18 Жовтня 2021, 14:11

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова стурбована ситуацією з поширенням COVID-19 на тимчасово окупованій території Криму.

Про це йдеться в заявіомбудсмена.

Як стало відомо, протягом останніх тижнів на тимчасово окупованій території АР Криму та міста Севастополь показники захворюваності, госпіталізації та смертей, спричинені коронавірусною хворобою, стали критичними. Місця для госпіталізації хворих на COVID-19 заповнені на 95%. Жителі позбавлені можливості отримати своєчасну та належну медичну допомогу та вимушені лікуватися самостійно в домашніх умовах.

При цьому окупаційна влада здійснює тиск на жителів півострова та працівників установ і організацій щодо обов’язкового щеплення російськими вакцинами, які не схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

З метою отримання документа, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19, внесених ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, жителі тимчасово окупованого Криму вимушені виїжджати за кордон для проведення щеплення.

Омбудсман наголошує на необхідності посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо можливості вакцинування жителів тимчасово окупованого Криму на підконтрольній Уряду території України, зокрема серед громадян, які перетинають лінію розмежування.

У Криму триває стрімке зростання захворюваності COVID-19. Так, за добу на території анексованого півострова захворіли 880 осіб, з них в Севастополі – 294 нових випадки і 586 – на решті території Криму.