«Родичі — це найемоційніша частина цього процесу» — Чийгоз про те, як в Одесі минула зустріч з рідними полонених українських моряків

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
11 Січня 2019, 10:06
Євген БерезовськийQHA
11 Січня 2019, 10:06

Вчора, 10 січня, в Одесі родичі полонених Росією українських моряків зустрілися з групою правозахисників і українських чиновників. Мета цієї зустрічі — інформувати рідних про кроки, які робить Україна для звільнення моряків.

Про це у коментарі QHA media розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який був одним з учасників зустрічі.

За його словами, на зустрічі з родичами 24 українських моряків, яких тримають у московських в'язницях "Лефортово" і "Матроська Тиша", були присутні омбудсмен Людмила Денісова, координатор групи адвокатів Микола Полозов, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, високоповажні українські військові, чиновники МЗС та інших відомств.

Чийгоз розповів, що обговорення відбувалося дуже емоційно.

Родичі — це найемоційніша частина цього процесу. Усі питання стосуються того, як і коли вони (моряки, — ред.) вийдуть, що вони їдять, що їм передали, як забезпечити їх усім необхідним.

"На жаль, на всі питання дати чіткі відповіді — неможливо", — зазначив Чийгоз.

Сьогодні усі 24 полонені українські моряка забезпечені адвокатами.

Вдалося за такий короткий термін практично усіх їх відвідати, деяких навіть двічі з урахуванням того, що тривали слідчі заходи. У СІЗО "Лефортово" це досить складно зробити.

У "Матроській тиші", де тримають поранених моряків, за словами Чийгоза, — система простіше, і кожного з полонених декілька разів відвідували адвокати і консули.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього співробітники ФСБ РФ відкрили вогонь на ураження. Поранення дістали троє українських моряків. Усіх 24-х українців взяли у полон і заарештували в анексованому Криму до 24 січня 2019 року. Пізніше їх перевезли до Москви. Трьох поранених доставили в лікарню СІЗО «Матроська тиша», інших — у СІЗО «Лефортово». Усі утримувані Росією моряки визнали себе військовополоненими.

Раніше повідомлялося, що Україна подала заяву до Європейського суду з прав людини щодо захоплення Росією українських моряків у Керченській протоці.