«Російські окупанти відчують консолідовану єдність міжнародної спільноти» — Чубаров про репресії в Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
06 Вересня 2021, 16:32
Тетяна Нікішина
06 Вересня 2021, 16:32

Сьогодні в тимчасово окупованому Криму відбулася зустріч адвокатів Миколи Полозова та Еміне Авамілєвої з першим заступником Меджлісу кримськотатарського народу Наріманом Джелялом.

Про це повідомив голова Меджлісу криськотатарськогонароду Рефат Чубаров.

Чубаров повідомив, що зустріч відбувалася конфіденційно, віч-на-віч, хоча про справжню конфіденційність у застінках приміщень ФСБ говорити марно.

Нова хвиля обшуків і арештів кримських татар у Криму, в тому числі затримання Джеляла, є «помстою» російської влади за участь в організованому Україною саміті «Кримської платформи», активну громадську та політичну діяльність Джеляла та інших кримськотатарських активістів, — висловив власну точку зору голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу запевнив, що разом із суспільством «вживатимуть низку комплексних системних заходів, щоб російські окупанти відчули консолідовану єдність міжнародної спільноти».

Стан Нарімана Джелялова задовільний. На даний момент він перебуває в статусі підозрюваного. Вину у вчиненні інкримінованого діяння він не визнає.

Орієнтовно після п'ятнадцятої години сьогодні в Київському районному суді Сімферополя відбудеться судове засідання з розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Нарімана доставлять до суду для особистої участі в засіданні.

Всі подробиці та коментарі я зможу дати після завершення судового засідання, — повідомив захисник Джеляла Микола Полозов.

Нагадаємо, в селі Первомайське Сімферопольського району Криму 4 вересня відбувся обшук у першого заступника Менджлісу кримськотатарського народу, активіста та громадського діяча Нарімана Джеляла.

Окрім нього російські силовики в Криму 3-4 вересня затримали Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова.​ Щодо останніх двох суд у Сімферополі 6 вересня виніс рішення про арешт.​

Як повідомляли «Кримські новини», російська окупаційна влада продовжує націлюватися на тих, хто виступає проти спроби анексії Криму. У заяві Держдепа США йдеться, що Сполучені Штати рішуче засуджують затримання 4 вересня першого заступника голови кримськотатарського Меджлісу Нарімана Джеляла та принаймні 45 інших кримських татар російською окупаційною владою в Криму.