Російські тюремники відмовляються передати ліки: хворому політв'язню під час інфаркту надавав допомогу співкамерник

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
31 Липня 2020, 11:55
Ольга ПолтавкаQHA
31 Липня 2020, 11:55

У колонії Ставропольського краю в Росії, де тримають кримського татарина Рустема Абільтарова, відмовляються передати ліки від сім’ї. Про це повідомила дружина політв’язня Ельзара Абільтарова в коментарі "Укрінформу".

Зазначається, що у чоловіка загострилися хронічні захворювання.

Нещодавно відбулася розмова з чоловіком по "офіційному дзвінку". Він сказав, що у нього все добре, щоб ми не хвилювалися. Запитував, як справи у дітей… Однак минулої п'ятниці його відвідував наш адвокат Сергій Легостов, і він каже, що у чоловіка проблеми зі здоров'ям у зв'язку із хронічними захворюваннями, – зазначила Абільтарова.

За словами адвоката політв’язня, у чоловіка болять нирки, суглоби та ниє серце.

Дружина Рустема розповіла, що він має тонзиліт, ревматизм, ревматоїдний артрит, пієлонефрит.

Вже під час перебування в колонії у Абільтарова стався інфаркт, а допомогу йому надавав один із співкамерників, який виявився лікарем, – додав адвокат.

Водночас, ліки від Ельзари Альбітарової не приймають з формулюванням, що нібито в колонії є все необхідне. Але жінка запевняє, що необхідні під час таких хвороб політв’язня ліки йому не виділяють. За словами жінки, можливо, їх там взагалі немає.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків в будинках кримських татар. У результаті затримали і звинуватили в тероризмі чотирьох бахчисарайців - Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова.

У грудні 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Рустема Абільтарова до 9 років колонії суворого режиму.

11 липня 2019 року Верховний суд Росії у Москві змінив вирок і призначив йому покарання у вигляді 8 років 9 місяців позбавлення волі.

У жовтні 2019 року Рустема Абільтарова етапували до виправної колонії №1 у Ставропольському краї РФ.