Російські військові підірвалися на міні у Карабасі

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Квітня 2021, 14:16
Асіф АлієвQHA
28 Квітня 2021, 14:16

Двоє російських військовослужбовців з «миротворчого контингенту» РФ у Нагірному Карабасі отримали поранення в результаті підриву їхньої машини на міні.

Як повідомляє Ехо Кавказу, військові вижили і були госпіталізовані.

Через підрив автомобіля з російськими військовослужбовцями довелося призупинити пошуки решток загиблих у нещодавній війні між Вірменією і Азербайджаном.

Бойові дії у Карабасі тривали з 27 вересня по 9 листопада 2020 року. Під час 44-денної війни Азербайджану вдалося повернути близько 40% території Нагірного Карабаху, а також чотири адміністративних райони навколо Нагірного Карабаху. За умовами повного припинення вогню, Вірменія також передала Азербайджану три інших райони у Карабасі, які знаходяться під її окупацією.

Згідно з цією угодою, Баку і Єреван погодилися на введення російських військ до частини Нагорного Карабаху, що залишилася під контролем Вірменії та вірменських сепаратистів. Російський «миротворчий контингент» налічує дві тисячі військовослужбовців. Основу контингенту складають підрозділи 15-ї мотострілецької бригади Центрального військового округу, яка брала участь в окупації Криму та боях проти Збройних сил України на Донбасі.

Для дотримання режиму припинення вогню росіяни встановили 27 спостережних пунктів. Термін перебування так званих миротворців РФ — п'ять років з автоматичним продовженням на чергові п'ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не вирішить припинити застосування цієї домовленості.

Як писали «Кримські новини», «парламент» невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки» (НКР) схвалив пропозицію зробити російську мову другою офіційною (разом з вірменською) мовою цього сепаратистського регіону. У «законопроєкті» йдеться, що надання російській мові офіційного статусу поглибить історію «культурних, військових і економічних зв'язків» Нагірного Карабаху з Росією.