Російські загарбники використовують ШІЗО як спосіб покарання для кримських бранців, - активіст

Кримські татари
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 12:11
СІЗО в Сімферополі. Фото: «Кримська солідарність»
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 12:11

Російські загарбники використовують переведення до штрафних ізоляторів (ШІЗО) як метод покарання політв’язнів за нелояльність до тюремної адміністрації.

Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у програмі «Кримське питання» Суспільному Крим.

Відправлення до штрафного ізолятору дуже часто розглядається як форма покарання не за якесь порушення порядку відбування покарання, а за нелояльність до тюремної адміністрації або до тих силових структур (таких, як фсб), які призвели до ув’язнення цих осіб, — сказав він.

Як доказ він навів приклад фігуранта першої Сімферопольської «справи Хізб-ут Тахрір» Теймура Абдуллаєва, який перебуває в ШІЗО виправної колонії Салавата (Башкортостан, рф) понад 750 днів. За наявними даними, його тримають у штрафному ізоляторі через відмову в співпраці з адміністрацією виправної колонії. У 2016 році Теймура Абдуллаєва заарештували, а в 2019 р. засудили до 16,5 років позбавлення волі.

Ярошенко вказав, що домогтися більш гуманного поводження з політв’язнями може розголос та увага українського і міжнародного суспільства.

Увага до гучних кейсів допоможе якщо не звільнити політв’язнів, то принаймні досягти більш гуманного поводження із цими людьми. Дуже важливо, щоб і українські органи влади, і правозахисники, і міжнародні партнери України діяли в один голос для того, щоби постійно доля незаконно затриманих громадян України перебувала на порядку денному, – сказав експерт.

Зокрема, саме публічність та розголос допомогли уникнути катувань політв’язню Наріману Мемедемінову.

Раніше повідомлялося, що протягом 2022 року щонайменше 15 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму були етаповані в російські пенітенціарні установи.