Російський апеляційний суд залишив у СІЗО фігурантів «четвертої Бахчисарайської групи»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 14:40
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 14:40

29 травня Апеляційний військовий суд у Власисі залишив під вартою фігурантів «четвертої групи Бахчисарайської» у справі Хізб ут-Тахрір. Політв'язні перебуватимуть у слідчому ізоляторі до 20 липня 2023 року.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Раніше таке рішення ухвалив суд першої інстанції у Ростові-на-Дону. Сейран Хайредінов та Алім Суф'янов брали участь у слуханні з відеоконференції з СІЗО-1 Ростова-на-Дону. Інваліда першої групи за зором Олександра Сізікова, який перебуває під домашнім арештом, доставили до "Кримського гарнізонного військового суду". Суддя ухвалив рішення без участі підсудних, повідомила «Кримській солідарності» юрист Ліля Гемеджі.

Під час судового розгляду політв'язні заявили клопотання про перенесення судового засідання - у зв'язку з поганим самопочуттям Хайредінова. Також захист вказав на правопорушення з боку держобвинувача. Після того, як суд проігнорував заявлені клопотання, Алім Суф'янов і Сейран Хайредінов відмовилися брати участь у судовому розгляді, - йдеться у повідомленні.

У відповідь суд відсторонив їх, вони повернулися до камер у СІЗО. Інваліда по зору Сізікова видалили із зали "Кримського гарнізонного військового суду" у Сімферополі за "порушення регламенту судового засідання".

Прокурор неодноразово оговорювався і називав політв'язнів засудженими, хоча на момент розгляду скарг вони мають звертатися до них не інакше, як підсудні, що свідчить про формальний розгляд цієї скарги, - розповіла захисниця.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 травня російський суд оголосив вироки політв'язням Аліму Суф'янову, Сейрану Хайредінову та Олександру Сізікову.