Російський суд ліквідував «Правозахисний центр «Меморіал»

Новини України та світу
Анвар Деркач
29 Грудня 2021, 14:35
Анвар Деркач
29 Грудня 2021, 14:35

Московський міський суд ліквідував «Правозахисний центр «Меморіал» . Про це йдеться у ухвалі суду, який поширив на своїй сторінці у Фейсбуці ПЦ «Меморіал». В опублікованому тексті йдеться, що рішення про ліквідацію ухвалено за позовною заявою прокурора Москви.

Адміністративну позовну заяву прокурора Москви задовольнити. Ліквідувати міжрегіональну громадську організацію «Правозахисний центр «Меморіал» та її структурні підрозділи», - йдеться у рішенні суду.

Напередодні Верховний суд Росії ліквідував «Міжнародний Меморіал» - споріднену організацію, що спеціалізується на дослідженні історії репресій у Радянському Союзі.

Голова «Правозахисного центру «Меморіал» Олег Орлов сказав QIRIM.News, що формально причиною ліквідації обох організацій є порушення закону про «іноземних агентів», а саме відсутність маркування на інформаційних матеріалах організацій, передбачених законом для організацій, визнаних «іноагентами». Реальна причина, наголосив Орлов – ідеологічна. І нагадав, що прокурор, виступаючи у Верховному Суді у справі «Міжнародного Меморіалу», зазначив, що організація «спотворює історію» та представляє Радянський Союз терористичною державою.

У нашому випадку все значно серйозніше – ПЦ «Меморіал» звинувачують у виправданні екстремізму та тероризму. Це статті кримінального кодексу, які передбачають чималі терміни. Насправді ми ведемо списки засуджених за екстремістськими та терористичними статтями, справи яких сфальшовані, - сказав Орлов. Ні про яке виправдання тероризму насправді не може бути мови.

«Меморіал» було створено останні роки існування Радянського Союзу. Згодом організація розділилася на Міжнародний Меморіал, який вивчав історію репресій на території колишнього Радянського Союзу, а також на Правозахисний центр Меморіал, що спеціалізується на правовій допомозі. ПЦ «Меморіал» неодноразово виступав на підтримку кримських мусульман, звинувачених у участі в «терористичній організації» та визнав їх політв'язнями. 28 грудня Верховний Суд Росії ліквідував «Міжнародний Меморіал» .