«Російський суд проігнорував право Яцкіна бути присутнім під час обрання йому запобіжного заходу» — адвокат Полозов

Новини
Ірина Требунських
16 Червня 2020, 13:56
Ірина Требунських
16 Червня 2020, 13:56

Російський суд провів засідання щодо продовження запобіжного заходу жителю окупованого Криму Івану Яцкіну, якого в Росії підозрюють нібито у «шпигунстві», без його присутності. Про це повідомив його адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Під час зустрічі з адвокатом у СІЗО «Лефортово» у Москві Яцкін розповів, що про засідання суду він дізнався лише напередодні. Він одразу написав заяву, що бажає бути присутнім в залі суду. «Проте в середу, порушуючи закон, суд постановив провести слухання без його участі», — написав адвокат.

Також Яцкін стурбований тривалою затримкою листів, яка наразі становить вже близько двох місяців.

Усім, хто його знає, Іван Яцкін передає великий привіт. І він все ще сподівається, що переговори між владами Росії і України про обмін відновляться, — повідомив Полозов.

Правозахисник розповів, що у самому СІЗО протиепідемічні заходи зводяться до щоденної перевірки температури тіла і видачі марлевих масок.

Сегодня в ходе следственных действий я встретился с моим подзащитным украинским политзаключённым Иваном Яцкиным.Как и...

Опубліковано Nikolai Polozov Понеділок, 15 червня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, громадянин України та житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиничній камері СІЗО «Лефортово».

Росія звинувачує Яцкіна у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав у Криму і передавав владі України інформацію, що становить державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Московський міський суд 14 квітня відхилив апеляцію на продовження арешту жителю окупованого Криму Івану Яцкіну. Згідно з рішенням російського суду, політв’язня Яцкіна триматимуть під арештом до 16 червня.