Російський суд засудив активіста Ернеса Сейтосманова до 18 років позбавлення волі у колонії суворого режиму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 14:43
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 14:43

24 травня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив активіста Ернеса Сейтосманова до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, перші чотири з них Ернес проведе у в'язниці – найважчі умови.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Потім Сейтосманова відправлять до виправної колонії. Після звільнення суд призначив йому півтора року обмежень

На зображенні може бути: 3 людини
Фото: Кримська солідарність"

Обмеження полягають у необхідності відмічатися у ФСВП двічі на місяць, не залишати житло з 10 вечора до 6 ранку, не змінювати місце проживання та роботу без повідомлення ФСВП, не відвідувати публічні заходи.

Попри таке жорстке покарання, я, чесно кажучи, захоплююсь Ернесом. Він не втрачає духу, гідно зустрів той страшний вирок про злочин якого, я переконаний, він не чинив, — відреагував адвокат Юрій Олексій Ладін.

На зображенні може бути: 3 людини
Фото: Кримська солідарність"

Захист має намір оскаржити вирок Південного окружного військового суду в апеляційній та касаційній інстанціях. Сейтосманова росіяни засудили за нібито організацію діяльності Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в росії, але вільно діє в Україні та інших країнах світу.

Тероризм – це особливо тяжка стаття. В ісламі це є злочином, який категорично осуджується. Я як мусульманин категорично проти тероризму, а статтю, яку мені інкримінують, вважають наклепом. Щодо визначення слова «тероризм» — це залякування. Якщо розглянути всю справу щодо мене — не було жодного випадку, щоб я когось залякував, жодної шкоди суспільству, людям не приніс, — заявив Сейтосманов у суді, виступаючи з останнім словом.

Продовжуючи промову, він розповів про обшук у своєму будинку і нагадав суду, що десятки інших жителів Криму зазнавали, на його думку, переслідувань незаконно.

По суті залякування відбувалося щодо мене. Прийшли о третій годині ночі, разом зі мною жила старенька мати, яка дуже злякалася. Ми говоримо про безліч таких випадків, масово відомих залякувань. Я пов'язую це з терором… Мене затримали, привезли, утримують під вартою, що є злочином проти мене, — виступив політв'язень.

Адвокат Олексій Ладін повідомляв, що в СІЗО в Ернеса загострилися хронічні захворювання, з'явився біль у шлунку. До цього політв'язень писав заяву. Його викликали до медсанчастини, де йому виписали кілька ліків, яких немає в ізоляторі. Діагноз не визначили.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 9 лютого 2022 року у кількох будинках кримських татар у різних регіонах Криму відбулися обшуки. Окупанти затримали чотирьох людей, серед яких: Ансар Османов, Марлен Мустафаєв, Ернес Сейтосманов та Аметхан Абдулвапов.

Нагадаємо, 5 грудня 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до 17 років у колонії суворого режиму його рідного брата Енвера Сейтосманова.