«Російським військовим вдається бути навіть цинічнішими, ніж нацистам 80 років тому. Ленд-ліз та інші програми підтримки України – це доказ, що свобода й нині уміє захищатися від тиранії», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 09:40
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 09:40

На Донбасі окупанти роблять усе, щоб знищити будь-яке життя на цій території. Про це у відеозверненні заявив Президент України Володимир Зеленський. Постійні жорстокі бомбардування, постійні російські удари по інфраструктурі та житлових районах свідчать про те, що Росія хоче зробити цю територію безлюдною.

Тому оборона нашої землі, захист наших людей – це буквально боротьба за життя. Для Лисичанська, Сіверськодонецька, Попасної, Краматорська, Слов'янська, Мар'їнки та всіх інших міст і громад Донбасу, які російські війська хочуть перетворити на руїни, у цій війні вирішується абсолютно все, - сказав Президент.

Тільки якщо Україна вистоїть, вони будуть жити. Якщо ж російським загарбникам вдасться реалізувати їхні плани хоча б частково, то в них іще вистачить артилерії та авіації, щоб зруйнувати до каміння увесь Донбас. Як вони зробили це з Маріуполем.

У місті, яке було одним із найбільш розвинутих у регіоні, – просто російський концтабір посеред руїн. І порядки окупантів у тій частині Маріуполя, яку вони, на жаль, поки що контролюють, несуттєво відрізняються від того, що робили нацисти на захопленій території сходу Європи. Але російським військовим вдається бути навіть цинічнішими, ніж нацистам 80 років тому. Тодішні загарбники хоча б не розповідали, що це маріупольці та захисники міста самі себе обстрілювали і вбивали, - наголосив глава держави.

Зеленський подякував Сполученим Штатам, Президенту Байдену та Конгресу за аналог знаменитої програми ленд-лізу, яка дуже допоможе в боротьбі проти Росії, проти російських загарбників. Яка дуже допомогла в боротьбі проти нацистів у часи Другої світової війни.

Я впевнений, зараз ленд-ліз допоможе Україні та всьому вільному світу подолати ідейних спадкоємців нацистів, які розв'язали війну проти нас на нашій землі. Ленд-ліз та інші програми підтримки України – це конкретний доказ того, що свобода й нині уміє захищатися від тиранії, - заявив Президент.