«Росія фактично проводить геноцид місцевого населення в окупованому Криму» — Чалий

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 13:14
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 13:14

Росія мілітаризує окупований Крим, перетворюючи його на потужну військову базу і витискаючи з півострова українців і кримських татар.

Про це в ефірі «Прямого» заявив надзвичайний і повноважний посол України у США (2015-2019) Валерій Чалий.

Він заявив, що закон РФ, за яким іноземні громадяни, зокрема українці, позбавляються права володіти земельними ділянками в Криму, є крадіжкою.

Вони крадії та просто крадуть те, що їм не належить. По-перше, їм не належить Крим. А тепер друга хвиля — вони ще й відбирають і витискають, — сказав дипломат.

Чалий також зауважив, що окупанти займаються переформатуванням Криму, перетворюючи його на військову базу.

Це несправедливість, яку не можна закрити тільки нашою внутрішньою заявою. Була заява про те, що це юридично нікчемне рішення. Але люди мають наслідки. Вони таким чином переформатовують у Криму весь простір. Завозять, як вони називають, «з материка» людей. У Севастополі збільшилася кількість військовослужбовців і пенсіонерів катастрофічно. Фактично мілітаризується Крим, у Севастополі база, навколо база, готуються до ядерної зброї. Тобто вони показують, що вони роблять із Криму територію, яка буде вільна, як вони хочуть, від українців, від кримських татар. Це буде Росія, російські переселенці, які будуть обслуговувати потужну військову базу, — зазначив Чалий.

Він наголосив на необхідності серйозної міжнародної реакції на дії окупаційної влади в Криму, яку має ініціювати Україна.

На це треба реагувати в міжнародному плані дуже серйозно. І самою заявою, що ми винесемо це питання на «Кримську платформу», яка ще там формується тільки… Треба зараз реагувати, піднімати з цього питання у всьому світі увагу. Тому що це ті речі, які робилися за часів Другої світової війни, коли нацисти просто депортували людей із територій, забирали їхню власність насильницьким шляхом. Тобто і тут забирають власність, людей витискають із території. Це якийсь геноцид… І так, я думаю, незабаром стане питання в таких рамках, — сказав Чалий.

Як повідомляли «Кримські новини», указ президента держави-окупанта Росії Володимира Путіна, яким він забороняє українцям у праві на володіння землею у тимчасово окупованому Криму, є юридично нікчемним.