«Росія готується до нової хвилі агресії», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 08:45
Фото: пресслужба Офісу Президента України
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 08:45

Росія готується до нової хвилі агресії – з тими силами, які вона здатна мобілізувати.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

Зараз окупанти вже посилюють тиск на Бахмутському, Вугледарському та інших напрямках. А хочуть посилити тиск масштабніше, - сказав Зеленський.

Щоб не визнавати помилковість агресії, господарі Росії хочуть кинути більше своїх людей і техніки в бойові дії.

А отже, ми всі у вільному світі маємо посилювати нашу співпрацю, щоб не лише відповісти на чергові російські злочинні дії. Хоча це буде, звичайно. Буде відповідь. А щоб настільки, наскільки можливо, не допустити нових російських злочинних дій. Ініціатива у війні має залишатися за нашими силами, - наголосив глава держави.

За словами Зеленського, продовжився дипломатичний марафон і маємо нові конкретні результати для нашої оборони – дуже важливі. Очільник держави провів тривалі переговори з Президентом Франції Еммануелем Макроном на багато тем.

Дякую пану Президенту за готовність посилити українську протиповітряну оборону, розширити нашу бронетанкову співпрацю. Саме цей бронетанковий елемент стає дедалі вагомішим для ситуації на фронті. Так само як і артилерійський, - сказав Зеленський.

Він подякував Франції та особисто Макрону за дуже потрібні Україні рішення для посилення української артилерії. Також подякував за відповідне лідерство в межах антивоєнної коаліції.

За словами Президента України, він почув повне розуміння ситуації й в розмові з Президентом Макроном, і в розмові з Президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, який був з візитом у Києві 24 січня.

Є новий пакет підтримки від Фінляндії, зокрема оборонної. Є готовність посилювати санкції проти Росії та долучитися до наших дипломатичних ініціатив. Є бачення того, як можемо з користю для наших країн використати цей рік для співпраці в межах європейських та євроатлантичних інституцій, - зауважив Зеленський.

Він зазначив, що завдяки французькому та фінляндському етапам нашого дипломатичного марафону посилився український захист. Головне тепер – це швидкість реалізації всього того, про що домовилися.

Дуже детально обговорив сьогодні пункти нашої формули миру – те, що може бути зроблено разом із Францією, те, що може бути зроблено разом із Фінляндією. Дуже важливо, щоб європейське лідерство в цих дипломатичних зусиллях було відчутним. І сьогодні, зокрема в розмові з Еммануелем, я був радий почути його лідерські ініціативи. Вдячний також Фінляндії за бачення ролі цієї держави в гарантуванні нашої спільної безпеки згідно з формулою миру, - додав Зеленський.