Росія готується до повномасштабного протистояння з НАТО — естонська розвідка

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
17 Лютого 2021, 18:12
Тетяна Нікішина
17 Лютого 2021, 18:12

У 2020 році Росія продовжувала нарощування та модернізацію Збройних сил на західному напрямку.

За оцінкою розвідки Естонії, немає жодних ознак зміни Росією своєї довгострокової стратегії — нарощувати готовність до повномасштабного протистояння з НАТО.

Про це йдеться у щорічному звіті департаменту зовнішньої розвідки Естонії (Välisluureamet/VLA), повідомляє ERR.

Протягом минулого року РФ продовжила формування нових дивізій, а також модернізацію та розгортання ракетних озброєнь на західному напрямку.

За інформацією VLA, у Калінінградській області в 2019 році створили новий танковий полк, а минулого року — нову мотострілецьку дивізію, яка стала вже шостою за рахунком дивізією за сім років, створеною Росією на західному напрямку.

Паралельно йде розгортання на узбережжі Фінської затоки ракетних систем берегової оборони «Бал» із дальністю дії 120 кілометрів.

Велику увагу Росія приділяє реформі повітряно-десантних військ, які мають бути готові як до локальних конфліктів, так і до повномасштабної війни.

Російське керівництво, як і раніше, стурбоване інфраструктурою американської системи протиракетної оборони Aegis Ashore в Європі, оскільки, на думку Росії, протиракетна оборона заважає їй загрожувати НАТО ядерним нападом, — йдеться у звіті.

Попри зовнішньополітичні декларації про протилежне, Росія минулого року продовжувала проводити в повному обсязі навчання і розвідувальні польоти в Західному військовому окрузі. Цього року також очікується проведення чергових великих навчань на європейському напрямку «Захід 2021», на яких, як правило, відпрацьовується війна з НАТО в регіоні Балтійського моря.

За оцінкою VLA, навчання «Захід» цьогоріч можуть пройти у новій обстановці з урахуванням ситуації в Білорусі та можливої участі в них Китаю. При цьому розвідники зазначають, що Білорусь на сьогодні можна назвати «білоруським військовим округом» Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», НАТО має «велике занепокоєння» з приводу масштабного нарощування військових спроможностей Росії, зокрема, у регіоні Чорного моря і в окупованому Криму.