«Росія хоче заборонити Меджліс кримськотатарського народу як терористичну організацію», - Наріман Джелял

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
02 Лютого 2022, 16:18
Асіф АлієвQHA
02 Лютого 2022, 16:18

Кремль хоче використати вирок суду зі справи Нарімана Джеляла задля заборони Меджлісу - представницького органу кримських татар - вже як терористичної організації.

Про це повідомив перший заступник Меджлісу Наріман Джелял у своєму листі із СІЗО Сімферополя, який оприлюднив його адвокат Микола Полозов.

За словами Джеляла таким чином російська влада бажає повернутися до теми заборони Меджлісу, «з сильної позиції».

«Саме тому мене не стали звинувачувати за відверто політичними статтями за сепаратизм, екстремізм чи участь у діяльності забороненої в Росії організації. Таке уникання правди стало для російського політичного режиму традицією. Саме так, як коли офіційний Кремль довго не хотів визнавати, що саме російські військові здійснюють окупацію Криму у 2014 році», - написав він.

Окрім цього слідство незграбно намагається уникнути політизації справи Джеляла, хоча само приписує йому політичні мотиви «злочину».

«Одночасно, російська влада хоче уникнути повернення теми заборони Меджлісу і нагадування про рішення Міжнародного кримінального суду ООН, щодо зняття цієї заборони», - зазначив політв’язень.

Раніше перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял висміяв звинувачення, яке йому інкримінує російська держава.

У січчні перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу висловив подяку всім тим, хто пише йому листи та послання.