«Росія має відповісти за порушення суверенітету України і злочини в окупованому Криму» — посол США в ОБСЄ Гілмор

Новини
Ірина Требунських
15 Травня 2020, 14:51
Ірина Требунських
15 Травня 2020, 14:51
Джеймс Гілмор. Фото: AP

Міжнародна спільнота має притягнути Росію до відповідальності за порушення суверенітету та територіальної цілісності України і за злочини в анексованому Криму. Про це заявив Джеймс Гілмор, посол США в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) у зверненні до Постійної ради.

Багаторічна агресія Москви — прямий виклик безпеці Європи. Зрозуміло, що ні пандемія COVID-19, ні звернення Генсекретаря ООН Антоніу Гутерреша про глобальне припинення вогню не переконали Москву припинити розпалювати збройний конфлікт в Україні, — сказав Гілмор.

У зверненні Гілмор вказав на численні порушення Мінських домовленностей з боку Кремля. Для прикладу він навів насильство поблизу села Пікузи у Донецькій області та обстріли поблизу Золотого у Луганській області, перешкоджання руху моніторингової місії ОБСЄ з боку бойовиків, перетин незахищеного українського кордону на сході України вантажівками з РФ.

Окремо дипломат звернув увагу на репресії проти кримських татар, провівши паралелі з насильницькою депортацією народу з Криму, яку провів вождь СРСР Йосип Сталін у 1944 році. «Через сімдесят шість років Росія застосовує до населення півострова, яке проти окупації, жорстокі репресії», — сказав Гілмор.

Росія змусила десятки тисяч кримчан покинути півострів, а сотні інших були депортовані як «іноземці» після відмови прийняти нав'язане їм російське громадянство. Як результат, багато кримських татар вдруге в житті опиняються насильно витісненими з батьківщини, — додав він.

Посол вкотре підкреслив, що США підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води. «Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції щодо Росії залишаться в силі, поки РФ повністю не виконає свої Мінські зобов'язання і не поверне Україні повний контроль над півостровом», — зауважив дипломат.

Як повідомляло QHA media, 24 березня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що в усьому світі треба негайно припинити бойові дії у зв’язку із пандемією COVID-19. Він зазначив, що в розорених війнами країнах системи медико-санітарного обслуговування знаходяться у стані колапсу, а від пандемії страждають у першу чергу найменш захищені: жінки та діти, люди з інвалідністю, біженці та переселенці.