У зверненні Гілмор вказав на численні порушення Мінських домовленностей з боку Кремля. Для прикладу він навів насильство поблизу села Пікузи у Донецькій області та обстріли поблизу Золотого у Луганській області, перешкоджання руху моніторингової місії ОБСЄ з боку бойовиків, перетин незахищеного українського кордону на сході України вантажівками з РФ.
Окремо дипломат звернув увагу на репресії проти кримських татар, провівши паралелі з насильницькою депортацією народу з Криму, яку провів вождь СРСР Йосип Сталін у 1944 році. «Через сімдесят шість років Росія застосовує до населення півострова, яке проти окупації, жорстокі репресії», — сказав Гілмор.
Росія змусила десятки тисяч кримчан покинути півострів, а сотні інших були депортовані як «іноземці» після відмови прийняти нав'язане їм російське громадянство. Як результат, багато кримських татар вдруге в житті опиняються насильно витісненими з батьківщини, — додав він.
Посол вкотре підкреслив, що США підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води. «Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції щодо Росії залишаться в силі, поки РФ повністю не виконає свої Мінські зобов'язання і не поверне Україні повний контроль над півостровом», — зауважив дипломат.
Як повідомляло QHA media, 24 березня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що в усьому світі треба негайно припинити бойові дії у зв’язку із пандемією COVID-19. Він зазначив, що в розорених війнами країнах системи медико-санітарного обслуговування знаходяться у стані колапсу, а від пандемії страждають у першу чергу найменш захищені: жінки та діти, люди з інвалідністю, біженці та переселенці.