Росія може вдарити по своїх військах, звинуватити Україну і використати це як елемент для оголошення війни, - експерт Мусієнко про один з можливих варіантів розвитку подій

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 16:18
Фото: Суспільне мовлення
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 16:18

На сьогодні постають виклики та загрози, що російські війська на сході України можуть просунутися далі. Про це в коментарі QIRIM.News сказав військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, коментуючи визнання Росією «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР» та введення на частини Луганської та Донецької областей російських військ для «підтримки миру». На думку експерта, існує щонайменше два можливих варіанти розвитку подій. Перший - російські війська можуть спричинити ескалацію саме на сході України.

І там вести бойові дії, намагаючись виконати формально умову про те, щоб допомогти встановити кордони невизнаних «республік» . Але тоді вони будуть підтримувати агресію. І вони, я думаю, це робитимуть опосередковано - за допомогою, все ж таки, так званих "сил республік", якщо вони на це підуть, - зазначив Мусієнко.

При цьому, за словами експерта, є другий ймовірний сценарій, який є небезпечнішим. Якщо він реалізується, то це може статися у найближчі строки, бо затягувати з цим навряд Росія буде, вважає експерт.

Варіант того, що Росія може використати якусь провокацію, фактично, коли сама може вдарити по своїх військах, коли це буде ідентифіковано, що це війська РФ. Звинуватити Україну і використати це як своєрідний елемент для оголошення війни проти України. Тоді це матиме інші наслідки, - наголосив Мусієнко.

Якщо цього не відбудеться, це означає, що Росія може поки що на даному етапі задовольнитися тим, що вона отримала зараз. Тобто, визнання так званих «ЛНР» та «ДНР». І тиск, шантаж, продовження агресії проти України через ці так звані «республіки» .

Це нам дає деякий час для того, щоб підготуватися до можливого майбутнього серйозного зіткнення з РФ. Тому що Путін чітко продемонстрував у своєму зверненні, що він не сприймає ідею української державності та ненавидить український народ. Я думаю, поки що ми точно відтермінували якийсь серйозний конфлікт, - вважає експерт.

А далі все залежатиме від кількох факторів. Потрібна серйозна консолідація суспільства і політиків довкола ідеї підтримки ЗСУ, збереження державності й суверенітету. А також необхідна активна робота на міжнародній арені задля консолідації підтримки України, постачання Україні озброєння і санкційного тиску на Росію, додав Мусієнко.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР». Це рішення викликало засудження всьго світу.

Як повідомляли QIRIM.News,  Володимир Путін доручив ввести на окуповані східні території України російські війська для «підтримки миру».

Як повідомляли QIRIM.News, президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками засідання РНБО заявив, що Україна кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету та територіальної цілісності держави.

Як писали QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у відеозверненні з Вашингтона, що настав час застосовувати санкції проти Росії.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 лютого президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з Президентом Естонії Аларом Карісом у Києві заявив, що розгляне питання розриву дипломатичних відносин з Росією.