Росія на 25% збільшила в Криму незаконний видобуток токсичного піску — МТОТ

Новини
Ольга Веснянкадля QHA
03 Серпня 2019, 20:32
Фото: kerch-most.ru
Ольга Веснянкадля QHA
03 Серпня 2019, 20:32

Російська влада в Криму збільшила видобуток токсичного піску на території Нижньо-Чурбашського хвостосховища.

Про це повідомляє пресслужба українського Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ)

За даними відомства, площа територій активних робіт у порівнянні з минулим 2018 роком суттєво збільшилась. За результатами спеціальної обробки космічних знімків на території Нижньо‒Чурбашського (площа – біля 280 га) хвостосховища площа видобутку збільшилася на 25% - до 24,27 га.

Спеціалісти виявили на ділянці видобувну техніку, вантажний транспорт та 3 земснаряди.

Окупаційна влада намагається видати роботи по видобутку токсичного піску за «роботу із запобігання  підтоплень житлових будівель у Приозерному». Однак насправді земснарядами проводиться вибірка токсичного піску, - йдеться у повідомленні МТОТ.

Хвостосховище - спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин, яке експлуатувалось з 1968 р., і призначалось для збору отруйних відходів збагачення бурозалізнякових руд Камиш‒Бурунського залізорудного комбінату наразі використовується окупаційною владою Російської Федерації. 

Скидання пульпи в хвостосховище було припинено в 1994 р. разом із роботою Камиш‒Бурунського залізорудного комбінату, однак наразі отруйні відходи використовують ймовірно для будівництва об’єктів інфраструктури тимчасово окупованого Криму.

НА ТЕРИТОРІЇ ОКУПОВАНОГО КРИМУ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ПЛОЩА ВИДОБУТКУ ТОКСИЧНОГО ПІСКУУкраїна продовжує відстежувати наслідки...

Опубліковано Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Пʼятниця, 2 серпня 2019 р.

Раніше кримські журналісти повідомляли, що з плавнів Нижне-Чурбашського хвостосховища видобувають щораз більше піску, після чого весь бруд від його промивання йде на міський пляж. Пізніше прокуратура АРК почала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо забруднення Чорного моря через незаконний видобуток токсичного піску у Криму.

Своєю чергою міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України заявило, що незаконний видобуток токсичного піску в районі Верхньо-Чурбашського і Нижньо-Чурбашського хвостосховищ може призвести до  катастрофічних наслідків для екосистеми Кримського півострова.

31 липня кримський «міністр екології та природних ресурсів» Геннадій Нараєв визнав, що близько 33 га території зникаючої Бакальської коси в анексованому Криму пошкоджено через видобуток піску.