Росія намагається обійти санкції проти проєкту «Північний потік-2» — Служба зовнішньої розвідки

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Березня 2021, 16:34
Тетяна Нікішина
29 Березня 2021, 16:34

З метою обходу санкцій щодо проєкту «Північний потік-2» Росія діє одразу за кількома напрямами.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

Країна-агресор виводить компанії-власники з-під санкцій через механізм тимчасової (на період до завершення робіт) зміни власника.

Так, у червні 2020 року ПАТ «ГАЗПРОМФЛОТ» передало судно «Академик Черский» у власність ТОВ «Темрюк Транс Марин», яке наприкінці 2020 року передало його у власність ТОВ «Мортранссервіс».

Також наприкінці липня 2020 року ПАТ «ГАЗПРОМФЛОТ» передало судна «Остап Шеремета» та «Иван Сидоренко» компанії АТ «Нобилити».

Росія створює альтернативні можливості для виконання умов, необхідних для запуску трубопроводу після його добудови (сертифікація та страхування).

Одним із таких варіантів є проведення сертифікаційних і страхувальних робіт власними силами. Тема актуалізувалася після того, як з проєкту «Північний потік 2» (ПП 2) вийшла швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group.

Для цього 11 січня 2021 року створили ТОВ СК «Константа» (статутний капітал — 0,5 мільярдів рублів, директор — Ю. Ершова). 13 січня «Банк Росії» безпрецедентно швидко видав ліцензію на діяльність, а 5 березня Всеросійський союз страховиків видав дозвіл працювати за кордоном. Таким чином, створили підґрунтя для того, щоб ця компанія могла виступити страхувальником ПП 2.

Окрім того, Росія купляє в європейських компаніях обладнання/послуги для проєкту ПП 2 дрібними партіями та із задіянням компаній-посередників.

У вересні 2020 року для трубоукладача «Академик Черский» в італійської компанії «Nuova Patavium» придбано устаткування для обробки країв труб та електрогідравлічних енергетичних блоків. Щоб уникнути санкцій, була застосована схема доставки продукції до Росії кількома партіями, вартістю не більше 200 тисяч доларів. Після того, як надійшов увесь комплект обладнання, його відправили до порту призначення та встановили на борт «Академика Черского».

Зазначені факти також підтверджуються матеріалами журналістського розслідування Deutsche Welle.

Як повідомляли «Кримські новини», державний секретар у справах Європи при МЗС Франції Клеман Бон вважає запроваджені Євросоюзом санкції проти Росії недостатніми.