Росія не встигає добудувати «Північний потік – 2». «Газпром» просить у ФРН продовжити будівництво газопроводу на зиму і весну 2020 року

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Грудня 2019, 12:51
Асіф АлієвQHA
16 Грудня 2019, 12:51

Щоб закінчити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» (Nord Stream 2) у найближчі місяці, планується продовжити роботи.

Заявку з таким проханням подав представник компанії-розробника газопроводу до німецького Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії, передає DW.

«Газпром» — засновник і єдиний акціонер Nord Stream – 2 — планував завершити будівництво до кінця 2019 року, проте терміни затягнулися, оскільки дозвіл від Датського енергетичного агентства було отримано тільки наприкінці жовтня цього року.

Газопровід, будівництво якого здійснюється за участі низки європейських компаній, мав бути прокладений Балтійським морем паралельно з уже існуючим «Північним потоком».

Image result for Nord Stream 2

«Північним потоком – 2» російський газ буде поставлятися в Європу, пропускна здатність труби складе 55 млрд кубометрів на рік.

Проєкт оцінюють у Європі вкрай неоднозначно. Проти його реалізації виступає Україна, яка побоюється припинення транзиту російського газу через її територію. Низка інших європейських країн вважає «Північний потік – 2» загрозою енергетичній безпеці ЄС.

Серед противників російського газопроводу — балтійські країни та Польща. Варшава навіть направила «Газпрому» заяву про намір розірвати договір з 31 грудня 2022 року і відмовитися від імпорту газу з РФ.

США теж впевнені, що проєкт підсилить залежність Європи від поставок газу з Росії. У серпні комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив законопроєкт, який має накласти санкції щодо компаній та осіб, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік – 2».

11 грудня Палата представників Конгресу США узгодила санкції проти фірм і окремих осіб, які беруть участь в реалізації «Північного потоку – 2». Документ очікує розгляду в Сенаті США.