«Росія перекинула до Криму понад 20 тисяч військових» — Денісова

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 10:47
Людмила Денісова
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 10:47

Окупаційна влада Росії продовжує нарощувати військову присутність на тимчасово окупованій території Криму.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За інформацією омбудсменки, агресор передислокував на півострів близько 21 тисячі осіб спеціальних підрозділів та 1367 одиниць автомобільної та спеціальної техніки — нібито під приводом ліквідації наслідків повеней.

Окрім цього, постійно на півострові перебуває понад 31 тисяча осіб рядового та начальницького складу збройних формувань країни-окупанта. У Феодосії окупант розпочав будівництво нового полкового військового містечка для ще 300 військовослужбовців.

Стрімке стягування військ РФ до тимчасово окупованого Криму суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, зокрема резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 75/29, — наголошує омбудсменка.

Вона закликала міжнародних партнерів України посилити взаємодію, аби змусити РФ дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного законодавства.

Як повідомляли «Кримські новини», у червні в Криму кілька днів поспіль йшли зливи. У деяких містах ситуація була критичною. Повідомлялося про затоплення близько 350 будинків та евакуацію майже 1,4 тисячі осіб. Спостерігалися перебої з енерго-, газо- і водопостачанням.