Росія переслідує кримських татар і блокує Керченську протоку – Кулеба про зміст спільної заяви з ЄС

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 11:50
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 11:50

У спільній заяві з Європейським Союзом вперше детально прописано засудження російської агресії проти України. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ  Дмитро Кулеба.

У заяві наголошується, що Росія причетна до переслідування кримських татар і блокування Керченської протоки.

Написано, що Росія  на окупованих територіях залучає їхніх мешканців до голосування на російських виборах,  переслідування кримських татар, блокування Керченської протоки, зазіхає на безпеку у Чорному морі. І ці дії отримують чітку негативну оцінку ЄС. Такі чіткі формулювання з боку ЄС було складно собі уявити ще декілька років тому, - наголосив міністр.

Кулеба зазначив, що в заяві прописано, що РФ є стороною конфлікту, а не посередником.

Можу привідкрити дипломатичні лаштунки, і сказати, що ми задоволені тим фактом, що ЄС практично повністю сприйняв всі ті формулювання, які просила включити до заяви Україна. В заяві чітко прописано, що Росія - сторона конфлікту, а не посередник.  Написано, що Росія загострює безпекову ситуацію і відповідальна за порушення припинення вогню, - розповів Кулеба.

Крім того, за словами очільника МЗС, ЄС підтримує «Кримську платформу». Перехід України до проактивної, сміливої та ініціативної зовнішньої політики, зокрема, у питанні повернення Криму, належним чином відзначили в ЄС, додав він.

ЄС висловив повну підтримку «Кримської платформи» і готовність працювати над виконанням положень її декларації. Це руйнує спекуляції, дезінформацію тих "експертів" і політиків, які стверджують, що «Кримська платформа» була одноразовим піар-заходом, який не матиме жодного серйозного продовження, - підкреслив Кулеба.

QIRIM.News писали, що президент України Володимир Зеленський та голови Європейської Ради Шарль Мішель і Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі в рамках 23-го Саміту Україна – ЄС схвалили спільну заяву, де, зокрема, вимагають негайного звільнити кримськотатарських активістів.