Росія подала позов проти України — суд відмовив у невідкладних заходах

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 19:42
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 19:42

Уперше в історії держава-агресор Росія подала позов проти України до Європейського суду з прав людини, і закликала суд примусити державу до невідкладних заходів. Офіційну відповідь ЄСПЛ опублікував у Twitter.

Російська Федерація у позові заявила, що Україна начебто проводить практику «вбивства, викрадення, примусового переміщення, втручання у виборче право, обмеження використання російської мови і нападів на російські посольства та консульства». Окрім того, уряд держави-окупанта намагається перекласти відповідальність за смерті пасажирів і екіпажу літака Malaysia Airlines рейсу MH17, який у 2014 році підбили російські окупаційні війська біля Донецька. У РФ стверджують, що Україна винна в тому, що «не закрила повітряний простір».

У контексті заяви російський уряд подав терміновий запит відповідно до правила 39 (тимчасові заходи) регламенту суду, щоб вказати українському уряду:

  • «припинити обмеження прав російськомовних осіб, зокрема щодо доступу до користування їхньою рідною мовою у школах, ЗМІ та Інтернеті»;
  • «наказати українській владі зупинити блокаду Північно-Кримського каналу».

Суд вирішив відхилити клопотання відповідно до правила 39 регламенту суду, оскільки воно не стосується серйозних ризиків нанесення непоправної шкоди основного права за Європейською конвенцією з прав людини, — йдеться у рішенні.

ЄСПЛ пояснює, що термінові тимчасові заходи, які запроваджуються ще до вироку, ухвалюються лише у виняткових випадках, коли заявники в іншому випадку стикалися б з реальними ризиками непоправної шкоди.

Раніше у лютому Україна подала нову міждержавну заяву проти Росії через організацію нею низки резонансних замахів і замовних вбивств як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини запропонував уряду України вступити у справу через виселення Кримської єпархії Православної церкви України з окупованого Криму. Це перша справа ЄСПЛ, яка порушує низку питань пов’язаних з порушенням права на релігійну свободу.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 січня ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу Україна проти Росії (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.