Росія порушила кримінальну справу проти України «через перекриття подачі води» в окупований Крим

Новини України та світу
Алла Трапезова
25 Серпня 2021, 13:21
Алла Трапезова
25 Серпня 2021, 13:21

Слідчий комітет Росії (СКР) порушив «кримінальну справу» за статтею 358 КК РФ («екоцид») через перекриття Україною Північно-Кримського каналу. Про це повідомила пресслужба СКР.

Повідомляється, що після окупації Криму Росією «невстановлені особи, які перебувають на території України <...> вирішили завдати шкоди економічній, соціальній та екологічній обстановці Кримського півострова шляхом перекриття Північно-Кримського каналу».

В СКР зазначили, що з 26 квітня 2014 року подача води з Дніпра каналом припинилася, тому що була побудована дамба на території Херсонської області.

Відсутність належного водопостачання регіону викликає виснаження сільськогосподарських земель, призводить до зміни екосистем затоки Сиваш і його мілководних заток, а також стану популяцій тваринного світу, — заявили в СКР.

Окупанти повідомили, що за шість років солоність Сиваша зросла втричі, що призвело до скорочення популяції практично всіх розглянутих видів тваринного світу, в тому числі занесених до Червоної книги РФ та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів.

Окрім того, за словами агресора, перекриття каналу вплинуло на якість води, що використовується для пиття і господарських потреб в анексованому Криму. Це позначається на здоров’ї людей.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що протягом 7,5 років окупації росіянам вдалося витіснити з Криму близько 30 тисяч кримських татар (тобто близько 10% всього корінного народу), а завезли до Криму, за різними оцінками, від 600 тисяч до півтора мільйона російських громадян.