Росія повинна буде виплатити Україні контрибуцію - Дуда

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
13 Травня 2022, 16:42
Ярослава Саєнко
13 Травня 2022, 16:42

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія повинна буде виплатити Україні контрибуцію після закінчення війни. Про це він заявив у Талліні, пише видання RMF24.

Україна повинна бути відновлена в межах міжнародно визнаних кордонів. Росія повинна виплатити компенсацію за те, що вона зруйнувала в Україні, а винні у військових злочинах в Україні повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності, - сказав Дуда.

Також він підкреслив, що після закінчення війни "жоден чесний лідер і жодна чесна держава не повірять, що нічого не сталося".

Це не може бути звичайною справою. Тому що це було не зазвичай, людей вбивали, а потім робили вигляд, що нічого не сталося. Я не можу собі уявити, щоб була така можливість, щоб бізнес нормально вівся з Росією, з російськими компаніями, - заявив польський президент.

Дуда сподівається, що всі розсудливі політики і представники бізнесу побачать, що "Газпром" не був нормальною компанією, як стверджують деякі в Європі.

"Газпром" був просто російським способом - і це російський спосіб реалізації імперської політики. Це повинно було розширити вплив Росії в європейському просторі за допомогою енергетичного панування, що могло призвести до контролю держав за допомогою енергетичного шантажу. Власне, це і було метою, - зазначив він.