Росія продовжує дестабілізувати безпекову ситуацію вздовж нашого кордону, в ширшому Чорноморському регіоні та на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму - Кулеба зустрінеться з керівництвом НАТО і ЄС

Новини України та світу
Ліна Тимошина
15 Листопада 2021, 10:32
Ліна Тимошина
15 Листопада 2021, 10:32

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба матиме вісім переговорів у Брюселі. Це зустрічі з керівництвом НАТО, міністрами закордонних справ окремих країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо та трьох міністрів Нормандського формату, а також засідання глав МЗС Євросоюзу та Східного партнерства. Про це він повідомивна сторінці у Фейсбук.

Безпекова ситуація вимагає такої кількості переговорів. Саме така висока дипломатична активність допомогла знизити напругу навесні 2021 року. Безпека країни та громадян, протидія російській агресії, зміцнення відносин зі стратегічними партнерами - все це пріоритетні завдання Стратегії зовнішньополітичної діяльності України, - написав Кулеба.

Також українська делегація говоритиме про подальший розвиток Східного партнерства напередодні саміту 15 грудня. В Брюсселі збереться повний склад міністрів Асоційованого тріо. Україна наполягатиме на диференційованому підході ЄС до європейської інтеграції сусідів, зазначив очільник МЗС.

Ну і як не заїхати до НАТО. Росія продовжує дестабілізувати безпекову ситуацію вздовж нашого кордону, в ширшому Чорноморському регіоні та на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Порушення режиму припинення вогню на Донбасі, переміщення військ, газовий шантаж, пропаганда, штучно створена міграційна криза в Білорусі - все це елементи нового етапу гібридної агресії РФ проти Європи. Ми працюємо з партнерами задля мінімізації ризиків і протидії загрозам з боку РФ, - підкреслив Кулеба.


Глава МЗС додав, що наприкінці дня відбудуться окремі переговори з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції, аби активізувати роботу в Нормандському форматі.

Росія гальмує переговорний процес, уникаючи зустрічей. Але ми наполягаємо на відновленні роботи Норманді без попередніх умов, - підкреслив Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News, Дмитро Кулеба закликав Євросоюз вжити заходів задля стримування Росії від подальших агресивних дій.