Росія продовжує цілеспрямовано обмежувати свободу віросповідання у тимчасово окупованому Криму та в окремих районах Донбасу - Джеппар

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 10:15
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 10:15

Росія продовжує цілеспрямовано обмежувати свободу віросповідання у тимчасово окупованому Криму та в окремих районах Донбасу. А також свідомо руйнує традиційно толерантне конфесійне середовище на цих тимчасово окупованих територіях України. Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар під час віртуального Міністерського Форуму Міжнародного Альянсу з питань свободи релігій та віросповідань, повідомляє пресслужба МЗС.

Джеппар зазначила, що Україна та її партнери докладають зусиль, аби змусити РФ припинити репресивну політику утисків прав вірян в Криму та окремих районах Донбасу і дотримуватися міжнародних зобов'язань. За її словами, кримські татари стали найбільш переслідуваною релігійною громадою в Криму. Еміне Джапарова повідомила, що нині щонайменше 120 кримських татар утримуються за ґратами за сфабрикованими кримінальними справами.

З початку окупації правозахисники задокументували у Криму щонайменше 91 адміністративну справу проти релігійних організацій та їхніх членів. З 49 релігійних громад, які діяли в Криму на початку 2014 року, нині діють лише 5, - наголосила Джеппар.

В МЗС повідомили, що за підсумками заходу учасники схвалили заключну заяву, в якій зобов’язалися протидіяти проявам ворожнечі й дискримінації на релігійному ґрунті та активізувати зусилля з метою захисту індивідуального права на релігійну свободу. Зокрема, відповідно до положень Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Як повідомляли QIRIM.News, Еміне Джеппар заявила, що абсурдність сфабрикованої російськими окупантами каральної справи проти Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових не знає кордонів.

Раніше, як писали QIRIM.News, Еміне Джеппар заявила, що «Кримська платформа» розвінчала міф Росії про Крим.