«Росія примусово щеплює кримчанам сумнівну «вакцину» — Умєров

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Січня 2021, 17:04
Ірина Требунських
27 Січня 2021, 17:04

Під час зимової сесії у Парламентській асамблеї Ради Європи заступник голови української постійної делегації, народний депутат Рустем Умєров порушив питання щодо примусового введення окупантами кримчанам речовини «Спутнік V». Про це депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Умєров у своїй промові нагадав, що Росія відмовилася проводити повноцінну перевірку своєї «вакцини», «Спутнік V» не пройшов третю стадію клінічних випробувань. Але громадян України, які проживають в умовах тимчасової окупації, погрозами про звільнення змушують до щеплення сумнівною «вакциною», ефективність чи хоча б безпечність якої й досі не доведена.

Пропорційно частка кримських татар у сфері охорони здоров’я, освіти й транспорту є суттєво вищою за представників інших народів у Криму. Відповідно, саме кримські татари як корінний народ України більше за інших підпадають під примусове щеплення, — підкреслив Умєров.

Також заступник голови української постійної делегації у ПАРЄ нагадав, що держава-окупант Росія спотворює статистику щодо кількості зафіксованих випадків COVID-19, в Криму не вистачає необхідних ліків і місць у лікарнях.

Нагадаємо, в тимчасово окупований Крим планують надіслати близько ста тисяч доз речовини «Спутник V» («Гам-Ковид-Вак»), яку російська влада називає «вакциною від COVID-19». 

«Кримські новини» повідомляли, що на безкоштовне «щеплення» речовиною «Спутник V» не погодився жоден з окупаційних «чиновників» в Криму.